Tak było w roku 2018

21 kwietnia 2018 roku po raz pierwszy ruszył „Bieg Motyli” nad Jeziorem Maltańskim.
Partnerem Głównym były Koleje Wielkopolskie a Sponsorem AQUANET S.A. Dzięki ich życzliwości i pomocy mogliśmy udźwignąć koszty organizacyjne. Z wdzięcznością wspominamy również współpracę z POSIR, bowiem jego pracownicy z wielką otwartością pomagali stworzyć zaplecze organizacyjne.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do biegu charytatywnego. Dziękujemy za Waszą obecność, uśmiech i energię udzielającą się wszystkim!
I przede wszystkim dziękujemy młodym Organizatorom! I edycja „Biegu Motyli” została wymyślony oraz zorganizowany przez grupę uczniów z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Poznaniu.
Martyna Pietrzak, Martyna Ogonowska, Maria Kinas i Antoni Chlebowski to inauguratorzy tego niezwykłego projektu dla poznańskiego Hospicjum Palium!
Dziękujemy również wszystkim licznie i chętnie przybyłym WOLONTARIUSZOM za obsługę „Biegu Motyli”. To niezwykłe doświadczenie widzieć tylu ludzi z radością poświęcających swój czas dla Hospicjum Palium. Bez Was wydarzenie nie byłoby możliwe :)